(laatst bijgewerkt 9 april 2026)
MIDI in de NPC 2025-2026
MIDI nam in het seizoen 2025-2026 opnieuw met 4 teams deel aan de NPC.
Deze zijn ingedeeld in:
- MIDI 1 in de tweede divisie, poule 2001
- MIDI 2 in de vierde divisie, poule 4005
- MIDI 3 in de vijfde divisie, poule 5006
- MIDI 4 in de zesde divisie, poule 6008
Alle teams spelen hun thuiswedstrijden steeds op dezelfde (zater)dagen: dat betekende dus 7 keer een vol huis.
De teamindeling:
MIDI 1 bestond uit Fred Lagerwaard (non-playing teamcaptain), Monique Bakker, Sander Beukers, Jesper van Eersel, Steef Kraan, Tom van Maanen, Herman Soppe, Arnold Steiger, Rob Torremans en Cees Wubben.
MIDI 2 bestond uit Trudy Torremans (teamcaptain), Arjo Boerstra, Ilse Bosman, Hans Dukker, Aad en Helma Kleijweg, Dorus van der Kraan, Chantal Livius. Jacqueline Quicken en Peter Steiger.
Henri Zeestraten, Fred Lagerwaard en Frank Versluis waren beschikbaar als reserve.
MIDI 3 bestond uit Henk Lok (teamcaptain), Nel van Deventer, Jan van Driel, José Fros, Dick van Haarst, Ria Lander, Frans Massar, Peter van Poelgeest, Leo Vogelzang en Jan van der Zanden.
MIDI 4 bestond uit Cees Burger (teamcaptain), Peter Huisman, Nico van Kruijl, Joke van der Mast, Theo en Yvonne Polderman, Leo Roos en Theo van der Vlist.
Ton Scholtes had zich wederom als reserve beschikbaar gesteld.
Resultaten
Het is een bijzonder jaar voor MIDI geworden: 3 van de 4 teams zijn kampioen geworden in hun poule, en zullen volgend seizoen dus in een hogere divisie uitkomen.
MIDI 1 begon het seizoen in (nog steeds) de 2e divisie met wisselend succes.
Waar normaliter de banen 1 t/m 4 van onze speelhal een “gegarandeerd” thuisvoordeel opleveren, bleken nu meer en meer tegenstanders enige vat op het terrein te krijgen.
Twee teams staken in poule 2001 met kop en schouders boven de rest uit: PV Gouda en Amicale Cuijk streden om het kampioenschap; uiteindelijk bleek Gouda (ook in de laatste onderlinge ontmoeting) net iets sterker.
MIDI 1 was “the best of the rest”en sloot een wisselvallig seizoen af op de 3e plaats.
MIDI 2 begon juist heel sterk aan het seizoen, en dat was niet vanzelfsprekend. Vorig jaar was het team nog (opnieuw) gedegradeerd, maar door terugtrekkingen bleek er weer toch nog een plekje beschikbaar in de 4e divisie.
Met 2 nieuwe spelers werd er enthousiast gesproken over mogelijke promotiekansen. Dat kreeg extra brandstof na 8-0 winst in de eerste wedstrijd, maar daarna werd het moeilijker, en werden veel punten verloren: 1 remise en 2 maal verlies. Maar in deze poule bleken alle teams (op 1 na) aan elkaar gewaagd, en daarom bleef alles dicht bij elkaar. Tot een paar ronden voor het einde waren teams met promotiekansen (waaronder MIDI 2) nog niet zeker van handhaving.
In de tweede helft van het seizoen werden er goede overwinningen behaald, en groeide het geloof in promotie, en daarmee nam ook de onzekerheid toe. De laatste wedstrijden waren bibberig, maar leverden wel voldoende punten op. Bovendien bleek ook de concurrentie wisselvallig, en zodoende kon op de laatste wedstrijddag het kampioenschap worden gevierd!
Ook MIDI 3, vorig jaar gedegradeerd naar de 5e divisie, begon voorzichtig met een gelijk spel in de eerste thuiswedstrijd. Daarna volgden louter eclatante overwinningen, slechts onderbroken door nog 1 remise, uit bij Les Pointeurs. Met slechts 12 maal winst en geen enkel verlies werd MIDI 3 al 3 ronden voor het einde van de competitie kampioen!
Het team is gegroeid, zowel in technisch als in mentaal opzicht.
MIDI 4 stelde vorig jaar in de 6e divisie enigszins teleur. Na de verdienstelijke 2e plaats in het debuutjaar werd het team vorig jaar net geen laatste.
Het team dacht wel het nieuwe seizoen beter voor de dag te kunnen komen: er is in de trainingen, die goed werden bezocht, veel geleerd.
Die voorspelling is uitgekomen, hoewel dat er niet altijd naar uit heeft gezien. Na een voortvarende start (4 winst, 1 remise) kwam er in de wintermaanden de klad in, en werd er 3 keer verloren. De kansen op promotie leken verkeken, toen van de concurrenten (Middelburg en Gouda) werd verloren, maar die teams bleken in de laatste 2 competitieronden toch ook te kunnen falen (terwijl MIDI weer ging winnen). Eén week voor de laatste competitieronde bleek MIDI 4 niet meer te achterhalen: kampioen!
De eindstanden van dit seizoen van de poules waarin de MIDI-teams uitkwamen (U kunt binnen onderstaand vak scrollen):
Of klik direct naar de NPC-pagina’s van de betreffende poules (met alle uitslagen):
- klik hier voor MIDI 1 (2e divisie, poule 2001)
- klik hier voor MIDI 2 (4e divisie, poule 4005)
- klik hier voor MIDI 3 (4e divisie, poule 5006)
- klik hier voor MIDI 4 (6e divisie, poule 6008)
(Alle links openen in een nieuw tabblad in uw browser.)
Zie ook de pagina met wedstrijdverslagen van dit seizoen.

