(laatst bijgewerkt op 28 februari 2026)
De Winter Senioren Cyclus wordt door District West georganiseerd op 10 woensdagmiddagen (in principe eens per 2 weken).
Deze cyclus is bedoeld voor teams van 9 spelers van 55 jaar en ouder, met maximaal 3 reservespelers.
Op elke wedstrijddag spelen 3 voor die dag vaste tripletten tegen elk van de 3 tripletten van de tegenstander.
Meer en actuele informatie is te vinden op de webpagina van de WSC van District West (opent in nieuw tabblad).
Reglementen
Het WSC-reglement van District West vindt u op de website van District West (opent in een nieuw tabblad).
MIDI heeft geen intern reglement voor de WSC-teams.
Seizoen 2025-2026
Speeldata, inschrijfgeld en aanvangstijd
De cyclus is gepland op de woensdagen:
- 22 oktober 2025
- 5 november
- 19 november
- 3 december
- 17 december
- 14 januari 2026
- 28 januari
- 11 februari
- 25 februari
- 11 maart 2026
- (reservedag: 18 maart 2026)
- finaledag: 1 april 2026
Na afloop van de cyclus worden alle teams gerangschikt naar het aantal wedstrijdpunten; bij gelijke stand naar het aantal gewonnen ontmoetingen en als dat ook gelijk is het totaal aantal gewonnen partijen.
De 4 hoogste geëindigde teams spelen op de finaledag 3 ronden, elke ronde tegen een ander team.
Aanvang 12:00, inschrijfgeld € 25 Euro per team.
MIDI-teams
MIDI heeft voor komend seizoen voor het eerst 5 teams ingeschreven voor deelname aan de WSC.
De samenstelling van de teams van dit seizoen:
- Leo Vogelzang (teamcaptain), Arjo Boerstra, Nel van Deventer, Frans Massar, Wim Mossel, Peter van Poelgeest, Leo Roos, Veronica Sonneborn en Theo van der Vlist;
reserves: Gerard van der Gaag, Max Kipp en Fred Lagerwaard. - Hanny Kramer (teamcaptain), Frans van Asten, Ria Dekkers, Ron van der Horst, Hennie en Ria Lander, Henk van Oijen, Yvonne Polderman en Daan Verheezen;
reserve: Jan van der Zande. - Lex Hazebroek (teamcaptain), Ed van Bemmelen, Piet Cloosterman, Arie van der Does, Nel Hazebroek, Franca en Hans Olsthoorn, Sandra Snoek en Henri Zeestraten;
reserves: Corry Herbert, Jan Koop en Dorus van der Kraan. - John Rieken (teamcaptain), Huib Bos, Marianne de Bruijn, Cees Burger, Flip Capel, Fred Dekkers, Dick van Haarst, Nico van Kruijl, Jacques Witsenburg
reserves: John Miggels, Ton Scholtes en Marianne Witsenburg. - Frans van den Bos (teamcaptain), Chris Bakker, Marion Bandel, Leo Bedaux, Peter van Eijk, Lieske van Geest, Anneke en Ference Henzl en Lida Lispet;
reserve: Judith Opmeer
Competitieschema
Uit alle aanmeldingen worden 5 tegenstanders geloot die zo mogelijk 10 ontmoetingen uit en thuis spelen.
De loting is niet helemaal willekeurig, maar er wordt zo goed mogelijk gekozen uit teams van vergelijkbare sterkte.
Ook wordt er niet gespeeld tegen een negental van de eigen vereniging, tenzij dat niet anders kan.
Bij een ‘ongelukkig’ aantal teams wordt een afwijkend speelschema gehanteerd.
Elke woensdagmiddag spelen steeds 2 of 3 MIDI-teams tegelijkertijd een thuiswedstrijd.
Het complete schema:
Resultaten
Op 25 februari was de negende (en voorlaatste) speeldag; 2 van de 5 MIDI-teams speelden thuis.
MIDI 1 speelde in Pijnacker tegen het sterke Folâtre 1 dat 7 van de 8 ontmoetingen had gewonnen.
En (het is hier al vaker geschreven): in Pijnacker spelen is nooit makkelijk voor MIDI-teams.
Toch wilde het team proberen revanche te nemen voor het nipte verlies in de thuiswedstrijd. En dat lukte ook: voor de 2e achtereenvolgende keer werd een uitwedstrijd gewonnen (4-5).
Na viermaal verlies werd door 4 overwinningen op rij weer 1 plaatsje winst geboekt op de ranglijst (nu de 14e plaats). De top 10 zal niet meer gehaald worden, daarvoor is verschil te groot gebleven.
MIDI 2 toog naar Den Haag voor een wedstrijden tegen De Goede Worp 1, waarvan thuis nipt werd verloren.
Ook in de uitwedstrijd kon het team niet winnen: DGW 1 is een van de sterkere teams dit jaar, dus dat is geen schande…
Maar het team zakte daardoor wel verder weg, naar de 12e plaats, waarmee plaatsing voor de finaledag definitief verkeken is.
MIDI 3 speelde ook in Den Haag, en verloor met dezelfde cijfers van DGW 2 (6-3), en dat was wel enigszins onverwacht.
Het team zakte daarmee van de 3e naar de 8e plaats (zo dicht bij elkaar staan de teams in de top 8), maar heeft nog wel een kansje op plaatsing voor de finaledag.
Er zal waarschijnlijk nog 1 wedstrijdpunt bij komen (van de afgebroken uitwedstrijd bij Grand Cru), waarmee ze dan op de voorlopige 5e plaats staan.
De laatste (thuis)wedstrijd moet dan natuurlijk wel gewonnen worden…
MIDI 4 won thuis van ABA 2 (6-3), en steeg daardoor weer op de ranglijst. Het team neemt nu de 5e plaats weer in.
En: ook voor dit team is de finaledag nog steeds in zicht: MIDI 4 staat maar 1 punt achter op de teams op de plaatsen 3 en 4.
MIDI 5 boekte met dezelfde cijfers een thuisoverwinning op Zoetermeer 3.
Het team steeg hiermee licht, naar de 11e plaats, en doet het dus in het eerste jaar best goed.
De volgende speelronde is op 11 maart – en dat is alweer de laatste speelronde.
MIDI 1 ontvangt De Goede Worp 1, dat op de 4e plaats staat, en dus een concurrent is voor MIDI 3 en 4. Het kan die teams dus een goede dienst bewijzen door te winnen.
MIDI 2 ontvangt Zoetermeer 1, dat nog geen wedstrijd wist te winnen. Met een grote uitslag kan het team de top 10 weer binnenstormen.
MIDI 3 krijgt Zoetermeer 2 op bezoek, dat het daarentegen dit jaar heel goed doet. Winst betekent vrijwel een grote kans op plaatsing voor de finaledag, een grote uitslag zou daar gegarandeerd voor zorgen.
MIDI 4 speelt ook tegen een team van Zoetermeer (3), maar doet dat uit. Ook hier is winst zeker mogelijk, waarmee het team plaatsing voor de finaledag kan afdwingen.
MIDI 5 tenslotte speelt ook uit tegen Zoetermeer 4. Dat wordt een lastige opgave: dat team staart eerste na een aantal grote overwinningen.
Al met al nog genoeg om voor te strijden, over 2 weken weten we de eindstand!
Alle uitslagen tot en met de negende speeldag, en de stand die daarvan het gevolg is:
Na afloop van de cyclus worden alle teams gerangschikt naar het aantal wedstrijdpunten en bij gelijke stand naar het aantal gewonnen ontmoetingen en het aantal gewonnen partijen. Als dat allemaal gelijk is, wordt de rangschikking bepaald door het onderling resultaat (gewonnen partijen, en eventueel zelfs het aantal gemaakte punten in de partijen).
De 4 hoogste geëindigde teams spelen op de finaledag 3 ronden, elke ronde tegen een ander team.
Meer informatie op de webpagina van de WSC van District West (opent in nieuw tabblad).
Archief:

